Close

052-4201201 | kesher@drtovah.com

המרכז לפתרונות גוף ונפש לניהול כאב

לאמן את המוח… ולהקל על הכאב.

לאורך הקריירה שלה, ד”ר טובה גולדפיין התמקדה בנושא הכאב והקשר שלו לגוף ולנפש.

ב-35 השנים האחרונות היא יישמה את הרעיונות האלו, ועזרה למטופלים להקל על הכאב שלהם בעצמם במחלות ובמצבים של כאב כרוני.

כיום, מחקרים בנושא רפואת הגוף והנפש ופסיכולוגיה של הכאב הוכיחו שניתן להפחית את הכאב של המטופלים, לנהל אותו ואפילו להקל עליו באופן קבוע. 

מה אנחנו מציעים?

 • מפגשי אחד על אחד עם ד”ר טובה: שיחות, דיונים וקשר אישי
 •  סדרה של 6 שבועות לבריאות הגוף והנפש, עם תוכנית מבוססת-מחקר להקלה על כאבים, המותאמת לצרכים האישיים שלכם
 • כלים, שיעורי בית ואסרטגיות בדוקות ליצירת הרגלים והתנהגויות חדשות
 • קבוצות תמיכה
 • הרצאות מקוונות מוקלטות ובשידורי לייב והרצאות פנים-מול-פנים
 • ייעוץ שבועי ויומי בסקייפ 

טיפולי גוף ונפש משולבים עוזרים לחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית, לטעון את מערכת העצבים וחשוב מכל – לתמוך ברווחת המטופל.

רוצים לגלות איך ד”ר טובה יכולה לעזור גם לכם? התקשרו היום והזמינו 30 דקות ייעוץ חינם עם ד”ר טובה.
ד”ר טובה  052-4201201

למידע ומחקרים נוספים, לחצו כאן כדי לבקר בעמוד הפייסבוק של המרכז לטיפולי גוף ונפש לניהול כאב.

אודות ד"ר טובה

ד”ר טובה גולדפיין עוסקת בפתרונות גוף ונפש לניהול כאב, כירופרקטיקה ושיקום בארה”ב ובישראל מאז שנת 1985. היא שואפת ללמד מטופלים לטפל במצבים הכואבים שלהם, לקחת אחריות על הבריאות שלהם ולהכיר את הרופא שבתוכם

ד”ר טובה היא מומחית לטיפול בכירופרקטיקה עדינה, הידרותרפיה ושיקום, והיא מאמנת מוסמכת להליכה נורדית. בנוסף, ב-30 השנים האחרונות היא חוקרת באופן מקצועי את תחום היציבה הנכונה ואת השפעת מערכת השרירים על הבריאות וההרגשה שלנו.

לחצו כאן כדי לראות את המצבים בהם ד”ר טובה מטפלת

המרכז לפתרונות ל-TMS

מהו TMS?

TMS הוא מצב של כאב, או כמה תסמינים שונים, שנובעים ממקור רגשי. ד”ר ג’ון סארנו, מומחה לרפואה שיקומית, טבע את המונח כשטיפל באלפי מטופלים ואנשים הסובלים מכאב בניו יורק.

במצב של TMS, אדם סובל מכאב, חוסר תחושה, אובדן טונוס שרירים ותסמינים אחרים במקומות שונים בגוף. תסמינים אלו לא נובעים מבעיה מבנית, אלא מסיבות רגשיות.

אלו הם תסמינים פיזיים אמיתיים, אך הם נחשבים פסיכוסומטיים – כלומר, הם מגיעים מהגוף ומהנפש כאחד. תסמיני TMS נובעים בדרך כלל מאירועים מלחיצים בחיים, רגשות תת-מודעים וטראומות עבר.

מהם תסמיני TMS?

TMS יכול לכלול תסמינים רבים ומגוונים. כיוון שמצב זה משפיע על שרירים, עצבים ורקמת גידים, הוא יכול לבוא לידי ביטוי כמעט בכל חלק בגוף. כמה מהאפשרויות הנפוצות הן:

 • כאב גב כרוני וחוזר
 • כאב בצוואר
 • כאב שמקרין לרגל או לזרוע
 • תסמונת תעלת שורש כף היד
 •  דלקת בגידי המרפק (‘מרפק טניס’ או ‘מרפק גולף’)
 • כאבים בברכיי
 • דלקת בגיד האכילס
 • חולשה, חוסר תחושה, אובדן תחושה או ירידה בתגובות הרפלקסיביות בזרועות ו/או ברגליים.
 • חשוב לציין שתסמיני TMS יכולים להיות דומים מאוד לתסמיני פריצת ובלט דיסק, מגוון תסמינים דלקתיי, ותסמינים אחרים שנובעים מבעיות מבניות (ספונדילוליסטזיס, ספונדילוליזיס, היצרות תעלת השדרה ועוד).

לפי מחקרים ברפואה כללית, מצבים רבים נכללים תחת ההגדרה של TMS, למשל: מיגרנה, טנטון, פיברומיאלגיה, תסמונת המעי הרגיז (IBS) וחרדה.

איך מאבחנים ומטפלים ב-TMS?

חשוב לציין ש-TMS היא אבחנה רפואית, ורופא הוא זה שצריך לקבוע אותה. לפני אבחנה של TMS יש לשלול גידול, ממאירות, דלקת מפרקים חריפה, שברים או נקעים, ולבצע בדיקות הדמיה ובדיקות רפואיות אחרות.

האבחנה כוללת בדיקה גופנית רפואית מקיפה. בנוסף, יש לבצע רישום מקיף של ההיסטוריה הרפואית של המטופלים ושל בריאותם הפסיכולוגית והרגשית.

בשיטת הטיפול היעילה ביותר ל-TMS, המטופלים מתבקשים לקחת אחריות מלאה על הבעיה ועל הפתרון. ד”ר טובה גולדפיין עובדת עם המטופלים בשיתוף פעולה.

ידע לגבי הפיזיולוגיה והפסיכולוגיה של TMS וקבלה של האבחנה חיוניים לתהליך הריפוי. בנוסף, ד”ר גולדפיין מלמדת טכניקות אחרות המבוססות על מחקרים, כמו CBT (טיפול קוגנטיבי-התנהגותי), מדיטציה, ניהול יומן וקביעת תוכנית התעמלות סדירה. תוכניות אלו הן רק חלק מהשיטות המוכחות שיוצרות שינויים ישירים אצל המטופלים, מערכת העצבים והמוח שלהם.

הטיפול יעיל ביותר, ומשיג תוצאות עמידות וממושכות בקרב רוב המטופלים.

אם לדעתך יש סיכוי שיש לך TMS, אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר.

ניתן לכתוב לנו בכתובת הדוא”ל kesher@drtovah.com או להתקשר למספר הטלפון 052-4201201 לקבלת ייעוץ טלפוני בחינם.


מקורות אחרים על TMS בישראל:

ד”ר ניר ברושhttp://drbrosh.com

הספר של ד”ר ניר ברוש


מה עושה כירופרקט?

כירופרקטורים משתמשים בידיים כדי לטפל בעמוד השדרה ולבצע טיפולים אלטרנטיביים אחרים. לפי התאוריה, ישור נכון של מערכת השרירים והשלד בגוף, ובמיוחד של עמוד השדרה, מאפשר לגוף לרפא את עצמו ללא ניתוח או טיפול תרופתי. כאשר הרקמות נפגעות, כתוצאה מאירוע טראומטי כמו נפילה או מלחץ חוזר (למשל, ישיבה ללא תמיכה מתאימה בגב), תנועת המפרקים נפגעת גם היא. ד”ר טובה משתמשת במניפולציה עדינה כדי לשקם את יכולת התנועה של המפרק.

בנוסף לטיפול, במהלך הביקור במרפאה תקבלו כלים שיאפשרו לכם לסגל לעצמכם הרגלים טובים יותר בבית ובעבודה: תרגילים ומתיחות המתעדכנים מדי שבוע, והדרכה על הדרך היעילה ביותר לישון, לשבת ולזוז ללא כאב או אי-נוחות.

מצבים בהם אנו מטפלים

מה אומרים מטופליי

בדיוק סיימתי תוכנית מוצלחת של שבוע לטיפול בכאב עם ד”ר טובה. זה לא היה קל, אבל היא עזרה לי בזמנים הקשים. ד”ר טובה לא רק אמרה לי מה לעשות – היא לימדה אותי כלים להתמודדות עם הכאב שיישארו איתי לכל החיים. אהבתי מאוד את הפילוסופיה שלה על כאבי גוף ונפש. היא גרמה לי לחשוב מחדש על הגוף והכאב שלי, ושינתה את חיי. 

קנת’ פלץ סטנום, חצוצרן סולו בלהקה הצבאית של דנמרק.

max finder

לא האמנתי בכירופרקטיקה עד שפגשתי את ד”ר טובה. היא הסבירה לי איך ולמה, עד שבאמת הבנתי הכל על הגוף והכאב שלי. היא טיפלה בשרירי הצוואר שלי ועזרה לי להתמודד עם העקשת (קיפוזיס) שיש לי מלידה. עכשיו יש לי הרבה תרגילי יציבה לעשות בכל יום… תודה!

ד”ר ט. מקס פיינדר, מנכ”ל גדליה חדשנות


ד”ר טובה הייתה מקצועית מאוד. פניתי אליה בגלל פציעת ספורט וכאבי גב כרוניים/חוזרים, והמלצתי עליה גם למטופלות שלי כשהיו בהיריון. היא עזרה לכולנו עם מגוון יכולות וטכניקות (מניפולציות עדינות, עיסויים, אולטרסאונד, קומפרסים חמים, גירוי חשמלי עדין ועוד). היא יודעת כל מה שצריך לדעת על שרירים, גידים ועצבים… אבל היא עובדת בגישה הוליסטית, ומבקשת גם להפחית מתח, לישון יותר, ולא לשכוח שגם לנפש יש תפקיד בכאבי גב כרוניים. תוסיפו לכל זה את האישיות הנפלאה, החמה והאכפתית שלה… היא מטפלת מושלמת, ועכשיו היא גם חברה!

 ד”ר חווה-יעל שרייבר, גניקולוגית במרתון/טריאתלון ירושלים


בקרו בבלוג של ד”ר טובה כדי לקרוא תובנות ועצות שימושיות לגבי כירופרקרטיקה וכאב

שמרו על קשר

מיקום:

פרדס חנה והסביבה

התקשרו אליי
052-4201201

שלחו לי אימייל
kesher@drtovah.com

או שלחו לי הודעה